Mówimy wierszem

W miesiącu lutym dwoje dzieci z grupy "Pingwinków" uczestniczyło w konkursie "Mówimy wierszem". Serdecznie gratulujemy świetnego występu.

Bezpieczne ferie

Bal przebierańców

W dniu 26 stycznia w naszym Przedszkolu odbył się Bal Przebierańców. Dzieci świetnie się bawiły.

Konkurs Kolęd Przedszkolaków

W konkursie Kolęd Przedszkolaków wzięły udział dzieci z naszego Przedszkola. W tym konkursie II miejsce zajął Szymon z grupy "Pszczółek" a wyróżnienie otrzymała Natalia z grupy "Pszczółek". Serdecznie gratulujemy laureatom.

Dinuś u dentysty

Dzieci z naszego Przedszkola wzięły udział w konkursie plastycznym "Dinuś u dentysty". Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Paulina z grupy "Pszczółek". Serdecznie gratulujemy.

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 23 stycznia dzieci ze wszystkich grup wiekowych aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu z okazji Dnia Babci i Dziadka w Parku Tradycji.

Kolędowanie

W dniu 10 stycznia dzieci z grupy "Pingwinki": Zuzia i Natalka wzięły udział w Kolędowaniu Przedszkolaków.

Jasełka

W dniu 21 grudnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych aktywnie brały udział w przedstawieniu Jasełkowym w Parku Tradycji.

Przedszkolna Wigilia

W dniu 21 grudnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w uroczystym obiedzie wigilijnym.

Filharmonia

W dniu 20 grudnia dzieci z grup: "Jeżyki", "Pszczółki", "Żabki" uczestniczyły w zajęciach Filharmonii w Parku Tradycji. Dzieci w czasie zajęć poznały światowe przeboje muzyki rozrywkowej.

Konkurs Choinowo

W dniu 12 grudnia dzieci z grupy "Pszczółek": Paulina i Patrycja wzięły udział w konkursie Choinkowo w czasie którego dekorowały choinkę własnoręcznie zrobionymi ozdobami.

Mikołaj

W dniu 8 grudnia nasze Przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Spotkał się z dziećmi z wszystkich grup wiekowych, wysłuchał ich piosenek i wierszyków a także wręczył im upragnione prezenty.

Dzień Górnika

W dniu 4 grudnia gościliśmy w naszym Przedszkolu Pana Górnika, który opowiedział dzieciom o swojej pracy i swoim ubiorze. Pokazał dzieciom kilka ważnych dla pracy górniczej przedmiotów. Dzieci podziękowały Pana Górnikowi prezentując krótki program artystyczny.

Święto Pluszowego Misia

W dniu 28 listopada obchodziliśmy w Przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko zabrało ze sobą do Przedszkola swojego ulubionego misia. Dzieci brały udział w zabawach ze swoimi ulubionymi misiami. Oglądały bajki ze sławnymi misiami.

Konkurs Siemianowice moje miasto

W dniu 22 listopada dzieci z grupy "Pszczółek": Roksana i Tomek brali udział w konkursie Siemianowice moje miasto. Dzieci recytowały wiersz w gwarze śląskiej oraz nazywały pokazane eksponaty.

Dzień Czarnego Kota

W dniu 14 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Czarnego Kota. W tym dniu każde dziecko było przebrane za kotka. W Przedszkolu w każdej grupie odbywały się kocie zabawy.

Konkurs plastyczny

Nasze Przedszkole wzięło udział w konkursie plastycznym "Ilustracja do wiersza Wandy Chotomskiej". Do konkursu przystopiło kilkoro dzieci ze wszystkich grup wiekowych. I miejsce w tym konkursie zdobyła Julia z grupy "Żabek". Serdecznie gratulujemy.

Marchewkowe Świeto

W dniu 31 października w naszym Przedszkolu obchodzony był Dzień Marchewki. Dzieci w tym dniu były ubrane na pomarańczowo. Odbywały się gry i zabawy w czasie których dzieci poznawały ciekawostki z życia marchewki.

Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 23 pażdziernika w grupie "Pingwinki" odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.

Konkurs ekologiczno- plastyczny

W dniu 18 października dzieci z grupy "Pszczółki"- Lena i Błażej -uczestniczyły w konkursie ekologiczno plastycznych " Z Krzysztofem Kolumbem morskie wyprawy po owoce warzywa i aromatyczne przyprawy". W czasie tego konkursu wykonywali prace plastyczną - wylosowane warzywo.

• Przedszkole nr 6
    41-103 Siemianowice Śl.